Lokasyon : Ostim OSB 1233 Cad. No:103 Y.Mahalle / Ankara
Bizi Arayın : +90 312 394 45 35

Seo Uzmanı

Otomatik Kapı Ankara

Seksiyonel Kapı Ankara

Otomatik Kapı Fiyatları

otomatik panjur

Dıştan Takmalı Panjur Sistemleri

dıştan takmalı panjur

Dıştan takma panjur sistemleri, yapılarda bulunan pencere veya kapıların dışından sabitlenen panjur uygulamasıdır. Mevcutta bulunan pencere, kapılara kolayca monte edilebilmektedir. Alüminyum profiller ve içi poliüretan dolgu olan bu tip otomatik panjurlar, oldukça dayanıklıdır.

Açılım sağlandığında, profiller panjurun üst kısmında bulunan kutu içinde, sarmal bir şekilde muhafaza edilmektedir. Bu tip panjurlar hem yalıtım sağlar, hemde güvenlik sağlamaktadır.

Dıştan Takmalı Panjur Faydaları

 • Yapılarda pencere ve kapı güvenliği sağlamaktadır.
 • Dayanıklı malzemeden üretildikleri için soğuk hava sirkülasyonu ve rüzgara dayanıklıdır.
 • Işığı tamamen kesebilerek yaz aylarında iç mekanlarda serinlik sağlamaktadır.
 • Toz ve yağmur gibi dış etkenlerden mekan içi koruma sağlar.
 • Yapınıza uygun renk seçenekleri ile artı estetik sağlar.

Dıştan Takma Panjur Çeşitleri

Dıştan takma panjur uygulamaları, kullanım alanı, heraket mekanizması ve görünümüne göre çeşitlendirilmektedir. Dıştan takma panjur çeşitleri;

 • Otomatik Motorlu Dıştan Takma Panjurlar
 • Düz Açılımlı Dıştan Takma Panjurlar
 • Amortisör Açılımlı Dıştan Takma Panjurlar
 • Kilitli Alt Parça Dıştan Takma Panjurlar
 • Makas Açılımlı Dıştan Takma Panjurlar
 • Manuel Dıştan Takma Panjurlar

Dıştan Takma Panjur Nasıl Çalışır / Montajı?

Bu tip panjurlarda panellerin içine girdiği kutu dışarda bulunmaktadır. Otomatik tiplerde "tüp motor" kullanılmaktadır. Bu motor sayesinde panel sarımı gerçekleşir. Panjur kapandıktan sonra dışardan açılmayacak şekilde kilitlenir. Bu güvenlik sistemi tüm tiplerinde geçerlidir. Dıştan takmalı panjur sistemleri yapılarınıza artı güvenlik sağlar.

Dıştan Takma Panjur Fiyatları 2023

Firmamıza ulaştıktan sonra ürünlerimizi ister demonte, isterseniz montajlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz ücretsiz keşif veya verdiğiniz ölçüler sonrasında, en iyi sistemi en uygun fiyatlarda sizlere sunmaktadır.

Dıştan Takma Panjur Fiyatları 4.000 TL'den Başlayan Fiyatlara sahiptir.

Parkur Otomasyon
dıştan takma panjur fiyatları

Otomatik Panjur Uygulamalarımız

Otomatik Panjur ile ilgili Sorunuz mu Var?

Otomatik yada manuel panjur fiyatları, öncelikle ölçülere, malzemeye ve eklenecek özelliklere göre değişiklik göstermektedir. 2023 Panjur Fiyatları; 200x200 ölçülere göre 4.000 TL'den başlamaktadır. Sitemizde belirtilen fiyatları KDV 18 dahil değildir.

Kışın en büyük ısı yalıtımını bozan etkenlerden biri pencerelerdir. Yalıtım sağlamak için kalın perde gibi birçok yöntem denenmektedir. Ama panjur sistemi uygulanan bir pencere yüksek derece ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Otomatik panjurların profilleri, içi dolgulu poliüretan malzemeden üretilmiştir. Dolayısıyla Panjur Sistemleri yaz yada kış ısı yalıtımı sağlar. Kışları soğuk havayı keser, yazın ise güneşi engelleyerek serin bir ortam oluşturur.

Panjur sistemleri, kepenk sistemlerinden daha farklı lamellere (profil) sahiptir. Normal kepenkler çelik ve daha uzun profil yüksekliğine sahip olduğu için, sarım yaparken sesli olabilirler. Ama "Otomatik Panjur" uygulamaları alüminyum dolgulu (içi dolu) profillerden üretildiği için sarımları oldukça sessizdir.

Mevcut kullanımda olan bir panjur sisteminiz var ve zaman sonra rengini değiştirmek istiyorsunuz. Bu boyama işlemi sedece toz fırın boya ile yapılmalıdır. Asla sprey vb yöntemler ile panjurlarınızı boyamamalısınız. Renk değiştirme işlemleri için firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.